Флорариум .

Ответить
Аватара пользователя
владислав
Местный
Местный
Сообщения: 247
Зарегистрирован: 24 янв 2018, 12:29
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение владислав »

Минуло три місяці і знову квітне Scaphosepalum rapax , на цей раз удвічі більше квітконосів. Декоративність цього виду, крім самих квіточок, в яскраво малинових молодих листях . Вони прямо горять. Рослина і між цвітінням виглядає з-за цього святково.
005.JPG
005.JPG (154.51 КБ) 2564 просмотра
Креветок бачу часто, але поодинокими особинами, групою вони активізуються тільки при підміні води. До дорослого стану дожила чверть. Шкода, що креветки дуже тендітні і важко переносять квіткову хімію / біохімію, неминуче потрапляючу в воду. Розмноження поки не бачив. Можна спробувати посадити не селекційну, а природну морфу. Але природники прозорі, тому краще додати потужностей в область фільтрації води, намагаючись утримати кольорових селекційних, ефектних. Поки вирішую проблему більш частими підмінами води, 1/3 об'єму в один-два тижні.
018.JPG
018.JPG (105.42 КБ) 2564 просмотра

Аватара пользователя
владислав
Местный
Местный
Сообщения: 247
Зарегистрирован: 24 янв 2018, 12:29
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение владислав »

021.JPG
021.JPG (73.24 КБ) 2443 просмотра
Провів вимірювання світлового потоку в флораріумi люксметром. На різних рівнях. Включав послідовно п'ять каналів освітлення , плюс шостий (потужний), сумірний за потужністю з усіма попередніми п'яти. Отримав наступні середні значення для цих рiвнiв.
На фото в люксах : один канал (2,3 ,4 пропускаю) ; відразу всі п'ять каналів ; всi шiсть .
Безымянныйуууу.png
Безымянныйуууу.png (15.27 КБ) 2443 просмотра
Максимальні значення такі. На самому світлому місці, безпосередньо біля світильника, при роботі 6 каналів, в районі максимального фокусування світлодіодів: 45 000 люкс, внизу , в самому притінку: 500 люкс.

Аватара пользователя
владислав
Местный
Местный
Сообщения: 247
Зарегистрирован: 24 янв 2018, 12:29
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение владислав »

Вивченням освітленості я зайнявся тому, що колір листової пластини деяких орхідей став сильно змінюватися. Він або став інтенсивно зміщуватися в бордові тони, або в жовтуваті, деякі орхідеї стали втрачати варіегатнiсть. Стало зрозуміло, що орхідеї посаджені в занадто освітлені місця. Навіть якщо починав знижувати інтенсивність освітлення це не допомагало. Тому частину видів пересадив нижче, в притіненнi місця. Все відразу почало повертатися в початковий стан , пішло зростання . Так що придбав деякий досвід. Тепер при посадці відразу звіряюся з вказівками в літературі з приводу оптимальних умов по освітленості i буду вимірювати місце посадки люксметром. Раніше цим нехтував. А даремно. Так що твердження, що "світла багато не буває " абсолютно не відповідає дійсності $:090 . Ті види, що не придушувалися світлом, хоч і міняли колір листової пластини я залишив на місці, ті ж, котрі через це припинили зростання, пересадив. Зовсім не пригнічуються ті види, які мають широкий діапазон за ступенем освітленості. Тобто їм хоч давай 20 000 lux, хоч 7 000 lux зростання буде неухильним, ті ж, що мають верхню межу в 5 000 lux при 10 000 lux просто загальмовуються, дрібніють і деградують. Не допомогають і підвищені вологість з температурою.

Ascocentrum miniatum, здається вже адаптувався , з'явився новий листочок і кілька коренів.
027.JPG
027.JPG (133.36 КБ) 2420 просмотров
Aerangis biloba. Після посадки пустив кілька досить довгих корінцiв , але зараз, мабуть, вступив в якийсь наступний етап адаптації, так як дав відразу два кореня, якi явно відрізняються по товщині і кольору від попередніх.
008.JPG
008.JPG (100.04 КБ) 2420 просмотров
Bulbophyllum tingabarinum . Звільнив з одного боку його від моху, крайня маленька бульба відразу відповіла на це зростанням коренів і показала нову ризму.
050.JPG
050.JPG (112.82 КБ) 2420 просмотров
Scaphosepalum rapax . Підсилює цвітіння .Зараз воно безперервне.
057.JPG
057.JPG (163.93 КБ) 2420 просмотров
Вrassocattleya jairak kiku з новим паростком.
059.JPG
059.JPG (141.53 КБ) 2420 просмотров
Попалися мені до рук дві реанімашки. Paphiopedilum helenae і Phalaenopsis wilsonii . Часу займатися окремо ними немає, тому відразу посадив їх, приживуться чи ні покаже час. Паф посадив на базальтовий валун , прикривши мохом коріння,вони у нього живі. Фал на корi , вiн в більш сумному стані.
002.JPG
002.JPG (179.35 КБ) 2420 просмотров
063.JPG
063.JPG (204.78 КБ) 2420 просмотров

Annoli
Корифей
Сообщения: 2527
Зарегистрирован: 29 апр 2010, 16:16
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение Annoli »

У хеленкі листячко виглядає непогано. Значить, якісь робочі корінці є. Дай Боже, пустить нове коріння і приживеться.

Аватара пользователя
владислав
Местный
Местный
Сообщения: 247
Зарегистрирован: 24 янв 2018, 12:29
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение владислав »

Там два щільних живих кореня. Довгі, я їх поклав в тріщину валуна.
Відносно коренів, я довго переживав за Phal. lindenii. Коріння він ростив, але не давав листя, деякі коріння розповзлися по задній стіні флораріуму на відстань до метра і продовжують рухатися. Я думаю, що щось порушив, зв'язавшись з цитокініновою маззю $:017 , коли виростив дитинку на квітконосі. Рослина було дуже молода ,це було перше цвітіння. Через кілька місяців з'явилося знову щось схоже на квiтонос , але до моєї радості це був новий лист , але вже з пазухи нижнього листя. Виходить він роздвоївся і кинув сили на нову точку росту, стара так i продовжує мовчати.
028.JPG
028.JPG (142.07 КБ) 2392 просмотра

Annoli
Корифей
Сообщения: 2527
Зарегистрирован: 29 апр 2010, 16:16
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение Annoli »

Мені здається, що він вирішив росте вже тільки молодим ростом. Стара розетка буде живити малу, поки та нарощує коріння.

Аватара пользователя
владислав
Местный
Местный
Сообщения: 247
Зарегистрирован: 24 янв 2018, 12:29
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение владислав »

У Bulbophyllum weberi повзе ризма вже 15 см, видаючи з неї коріння. В процесі цього він дав ще 3 зростання, два з яких я обломив, так як вони прямували в небажану сторону. Раніше кроки ризм не перевищували 4 см, допускаю, що подовження викликано тим, що гормони, що призначалися для обломленних, штовхають основну все далі і далі.
017.JPG
017.JPG (157.06 КБ) 2287 просмотров
018.JPG
018.JPG (158.62 КБ) 2287 просмотров
Очистив ще одну сторону від щільного моху у Bulbophyllum tingabarinum і знову так само, як було і правої сторони, псевдобульби через нетривалий час дали нове зростання.
007.JPG
007.JPG (111.84 КБ) 2287 просмотров
Фаленопсис мультифлора вирощує два квітконоса:
005.JPG
005.JPG (165.47 КБ) 2287 просмотров
Promenaea Meadow Gold теж квітконос:
019.JPG
019.JPG (99.19 КБ) 2287 просмотров
Neofinetia falcata "Aojiku Yoroidoshi" , дитинка :
013.JPG
013.JPG (179.94 КБ) 2287 просмотров
Grammatophyllum scriptum var kiilani це рослина, на якой я зрозумів, що таке вимога: "видаляйте воду з розетки". Праворуч від паростка красуються дві мої невдалі спроби, коли добре розвинене листя згниває. Перший раз я не надав значення, на другий раз все зрозумiв. Напевно все таки Бог любить трійцю. :). Постараюсь в цей раз не зіпсувати, тим більше залишилася остання не засохла материнська бульба. Рослину пересадив з вологого місця в значно більш сухе.
008.JPG
008.JPG (143.9 КБ) 2287 просмотров

Аватара пользователя
владислав
Местный
Местный
Сообщения: 247
Зарегистрирован: 24 янв 2018, 12:29
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение владислав »

Реанімашка Phalaenopsis wilsonii ще пару днів назад мала тугор, як ганчірка , так тривало сдалека, але зараз лист натягнутий, як барабан і пішли зміни точки зростання.
003.JPG
003.JPG (150.02 КБ) 2260 просмотров
Спеціально для нього зробив перепади добової температури в 5 С.Нічну не підвищував вище 24С . Не знаю, чи це зіграло роль, але рослина змогла видертися. Була ще реанімашка в значно гіршому стані, без листя з одиничними живими коріннями, південний підвид цієї орхідеї або, гібрид , інформації немає (?) Phalaenopsis chuxiong (?), але він не прийшов до тями у флораріумi і загинув.

Аватара пользователя
владислав
Местный
Местный
Сообщения: 247
Зарегистрирован: 24 янв 2018, 12:29
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение владислав »

Поміняв концепцію, нова розвинулася після масової появи у більшості орхідей повітряних коренів. У зв'язку з цим видалив другий каскад водоспаду і знизив загальний рівень води на пів сантиметра, в колишньому каскаді глибина впала на чотири сантиметри. Загальна глибина зараз на рівні 3,5 см. Автоматично виключена риба, це не її глибина. Залишилися зграйки дрібних мальків, яких не зміг виловити.Декор отримав лаву фракцією 5-10 см (чорна, середньо і веліконопориста). Крабам сподобалося, тим більше їх рідні острови вулканічного походження і анатомія прив'язана саме до такого субстрату. Обстановка стала сухішою по поверхнях. Пішло болото. Змінився зовнішній вигляд. Замість низинній річки з'явився гірський струмок. Теча в ньому вiдносно швидка.
003.JPG
003.JPG (149.12 КБ) 2175 просмотров
002.JPG
002.JPG (158.73 КБ) 2175 просмотров
Загальні параметри зараз. Вологість повітря коливається в межах 84 -91% (на мормент роботи тепловентилятора 67 -72%), температура в проміжку 23,9 - 27,6С. Автоматика контролює тільки освітленість і фільтрацію води (іноді і обігрів, коли потрібно). Внутрішня вентиляція працює безперервно. Зрошення і полив відключені до літа. Зовнішня вентіяція теж відключена, хоча не завадило б з її допомогою збивати вологість до 88%. Треба буде як-небудь зайнятися цим тонким налаштуванням.

Dendrobium lichenastrum . Прижився на новому місці після пересадки , випускає коріння і паростки.
006.JPG
006.JPG (136.78 КБ) 2175 просмотров
Новий житель флораріуму, Aerangis fastuosa .
012.JPG
012.JPG (159.61 КБ) 2175 просмотров

Аватара пользователя
владислав
Местный
Местный
Сообщения: 247
Зарегистрирован: 24 янв 2018, 12:29
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение владислав »

Дорослий самець вдень вирішив пройтися по новому березі.
003.JPG
003.JPG (163.9 КБ) 2158 просмотров

Annoli
Корифей
Сообщения: 2527
Зарегистрирован: 29 апр 2010, 16:16
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение Annoli »

Владиславе,
А загальний вид можна побачити? Чи загальне фото нечітке і не дає можливості все роздивитися?

Аватара пользователя
владислав
Местный
Местный
Сообщения: 247
Зарегистрирован: 24 янв 2018, 12:29
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение владислав »

Змінилося тільки дно. Загальний вигляд флораріума фронтально, через повільне зростання орхідей , змінився відсотка на 3% з озеленення. Не більше, все як було, так і є, крім того, що я підозріло почав ставитися до моху в флораріумi, хоча раніше його нестримно культивував через декоративність. Зниження рівня води істотно все змінило в сприйнятті картинки, але з боку це не покажеш, фото просто не передає. На фото (влізло 75 % дна , фотографував на рiвнi системи поливу,максимально звідки зміг) жовта стрілка показує де була зруйнована гребля , а жовта смуга показує, де істотно впала глибина водойми.
013.JPG
013.JPG (158.34 КБ) 2137 просмотров
Щодо пропорцій (чіткості фото ), ось фото квадратика зазначеного червоною стрілкою (амбросiя).
025.JPG
025.JPG (174.27 КБ) 2137 просмотров
До речі, у Ph.lindenii нове зростання, про яке говорили, вже зрівнялася за розміром з листям "замороженої" старої частини.
026.JPG
026.JPG (142.34 КБ) 2137 просмотров
І ще одна заспокійлива новина, Ph.wilsonii дав другий корінь і новий лист.
014.JPG
014.JPG (90.63 КБ) 2137 просмотров

Аватара пользователя
владислав
Местный
Местный
Сообщения: 247
Зарегистрирован: 24 янв 2018, 12:29
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение владислав »

Aerangis kirkii адаптувався остаточно, розвиває кілька нових коренів, пішов перший новий лист.
049.JPG
049.JPG (151.3 КБ) 2074 просмотра
Amesiella monticola. Поки дуже повільно зростає, тому поява нового кореня сприймається як неординарна подія.
026.JPG
026.JPG (100.93 КБ) 2074 просмотра

Annoli
Корифей
Сообщения: 2527
Зарегистрирован: 29 апр 2010, 16:16
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение Annoli »

Вид згори дає краще уявлення про загальний вигляд.
Амброзія росте чудовим дракончиком.
Амезьєла хоч і зростає повільно, вона живе!!!!! Деякі (маю на увазі виключно себе) не можуть взагалі вберегти таку тендітну рослинку.

Аватара пользователя
владислав
Местный
Местный
Сообщения: 247
Зарегистрирован: 24 янв 2018, 12:29
Контактная информация:

Re: Флорариум .

Сообщение владислав »

Причина, швидше за все, криється в тому, що рослина прийшла міцна, а я в свою чергу випадково вгадав з місцем посадки. Вона опинилася під перехресним вітром двох кульорів. Напевно це рятує високогірну рослину від завищеной межі температур в 23,5 - 27,5С, яку я підтримую в флораріумi, по іншим параметарам рідний біотоп цього виду симулюється добре ,хоча світла все-таки забагато. Наскільки бачу ,температурний режим з його перепадами - головна проблема флораріума . Примусове охолодження можна звичайно зробити, але почнуть протестувати краби. Для них зараз тримаю воду на рівні 26-28С, щоб було де погріти ноги $:073 :) при нічному повітрі в 23,5С. Для орхідей така темепратура води на дні також виявилася корисна, не потрібно розводити вогкість для підняття вологи генераторами і форсунками.
На даний момент я з побоюванням саджу в флораріумi помірно-холодні види, але саджу, особливо там, де інтуїтивно відчуваю, що є шанс. У зв'язку з цим сподобалися листопадні природні фаленопсіси, сьогодні посадив Рhalaenopsis stobartiana. Подивимося, чи буде толк. Вільсонi , наприклад, вже весь наїжачився корінням з точки росту, думаю цей поведе себе так само, тим більше він в значно кращій формі на старті.
004.JPG
004.JPG (155.97 КБ) 2050 просмотров

Ответить

Вернуться в «Орхидеи»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 10 гостей